قیمت ویتامین K

قیمت ویتامین K و همچنین سایر ویتامین های انسانی که از جمله اقلام وارداتی و پرفروش در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی می باشد بر اساس ارز کشور تعیین می شود. جهت استعلام به روز قیمت ویتامین های گروه B و غیره تماس حاصل فرمایید.

ویتامین K یکی از انواع ویتامین های محلول در چربی است که می تواند در بدن ذخیره شود که، نقش بسیار مهمی در انعقاد خون دارد. در صورت کمبود، خونریزی، اختلالات انعقادی و اختلالات مربوط به بسیاری از بافت ها و اندام های بدن ممکن است رخ دهد. ویتامین K، که دارای دو زیرگونه مشترک K1 و K2 است، در بسیاری از غذاهای گیاهی یا حیوانی، به ویژه سبزیجات برگ سبز تیره وجود دارد.

ویتامین K

ویتامین K چیست؟

ویتامین ها ریز مغذی هایی هستند که نقشهای نظارتی زیادی در بدن در مورد عملکردهای ساختاری و عملکردی دارند. اگرچه برخی از آنها تا مقدار معینی در بدن ذخیره می شوند، اما گروهی از ویتامین ها به طور کامل از خارج از طریق غذا گرفته می شوند.

ویتامین K نوعی ویتامین است که نقش مهمی در انعقاد خون و متابولیسم استخوان دارد. این ویتامین برای تولید پروتئینی به نام پروترومبین ضروری است که با انعقاد خون از خونریزی بیش از حد جلوگیری می کند و همچنین عملکردهای متفاوتی در متابولیسم استخوان دارد. در صورت کمبود آن، زمان انعقاد خون طولانی می شود و بر این اساس مشکلاتی مانند خونریزی بی دلیل یا خونریزی بیش از حد ایجاد می شود. با این حال، ممکن است کاهش مصرف ویتامین K در بیمارانی که از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و کومادین به دلیل بیماری های مختلف استفاده می کنند، کاهش یابد.

کمبود ویتامین K در بزرگسالان نادر است. اما در نوزادان تازه متولد شده بسیار شایع است. با این حال، کمبود ویتامین K ممکن است در نتیجه تأثیر جذب ویتامین به دلیل برخی بیماریهای مزمن مانند بیماریهای التهابی روده ایجاد شود. علت آن هر چه باشد، کمبود ویتامین K شرایطی است که باید با مکمل های ویتامین و درمان مشکلات اساسی اصلاح شود.

انواع ویتامین K :

دو نوع اصلی ویتامین K وجود دارد. اولین مورد، ویتامین K1، فیلوکینون نامیده می شود و معمولاً در غذاهای گیاهی یافت می شود. نوع دیگری از ویتامین K2 که به مناکینون معروف است، نوعی ویتامین K است که در غذاهای با منشاء حیوانی و غذاهای تخمیر شده یافت می شود. جدا از این دو نوع، یک نوع ویتامین K به نام مصنوعی نیز وجود دارد که K3 نامیده می شود. ویتامین K1 (فیلوکینون) که با غذاهای گیاهی به بدن وارد می شود، توسط باکتری های مفید در روده به K2 که شکل ذخیره این ویتامین است تبدیل می شود. از آنجا که کمبود آن در بزرگسالان نادر است، مصرف ویتامین K به طور کلی در مقایسه با سایر ویتامین ها اهمیت کمتری دارد و مورد تحقیق قرار می گیرد.

ویتامین k

قیمت ویتامین K در ایران

قیمت ویتامین K با بهترین کیفیت و خالصترین نوع در بازار ایران بر اساس ارز کشور اعلام می شود. در شرکت چاشنا ویتامین K همچون سایر محصولات وارداتی با قابلیت آنالیز کیفیت محصول به مشتریان عرضه می گردد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما