فروش عمده ویتامین A

شرکت چاشنا یکی از معتبر ترین تأمین‌کنندگان انواع ویتامین انسانی و فروش عمده ویتامین A در دو نوع استات و پالتیمات همچنین طعم دهنده های مجاز در کشور می‌باشد. جهت  خرید انواع مختلف ویتامین های پودری و مایع و کسب اطلاعات در زمینه آنالیز و اطلاعات محصول با کارشناسان فروش مرکز تماس بگیرید.

ویتامین A چیست؟

ویتامین A

ویتامین A نوعی ویتامین محلول در چربی است که در کبد ذخیره می شود. غذاهای معمولی حاوی دو نوع ویتامین A هستند. اولین آنها ویتامین A پیش ساخته است. همچنین به عنوان رتینول شناخته می شود و یک شکل فعال ویتامین A است.

در غذاهای حیوانی مانند گوشت، ماهی، مرغ، شیر کامل و محصولات لبنی یافت می شود. نوع دوم ویتامین A با نام پروویتامین A شناخته می شود و در غذاهای گیاهی مانند میوه ها و سبزیجات یافت می شود.

نام دیگر نوع دوم، کاروتنوئیدها است که به غذاها رنگ تیره می دهد، یعنی رنگدانه ها. این نوع می تواند به شکل فعال ویتامین A تبدیل شود. بیش از ۵۰۰ کاروتنوئید شناخته شده وجود دارد.

رایج ترین نوع پروویتامین A بتاکاروتن نامیده می شود. ویتامین ها به طور کلی مواد مغذی ضروری هستند که به طور کلی توسط بدن تولید نمی شوند یا می توانند به میزان کافی برای جلوگیری از پیامدهای نامطلوب سلامتی یا بیماری تولید شوند.به همین دلیل، تأمین ویتامین ها از طریق تغذیه مناسب و مکمل های ویتامین تنها در مواقع ضروری پزشکی ضروری است.

ویتامین A همچنین به صورت کپسول و در محصولات فروخته شده به عنوان مکمل های غذایی موجود است. اغلب به مکمل ها به عنوان رتینیل استات یا رتینیل پالمیتات (ویتامین A پیش ساخته)، بتاکاروتن (پروویتامین A) یا ترکیبی از این دو به مکمل ها اضافه می شود.

فواید ویتامین A چیست؟

ویتامین A به تشکیل و حفظ سلامت دندان ها، استخوان ها، بافت های نرم، غشاهای مخاطی و ساختارهای پوستی کمک می کند. به عنوان رتینول نیز شناخته می شود زیرا رنگدانه هایی را ایجاد می کند که در شبکیه چشم رنگ می دهد.

ویتامین A به ویژه در نور کم دید خوبی را فراهم می کند. همچنین نقش مهمی در بارداری سالم و شیردهی پس از بارداری ایفا می کند.

ویتامین A نوع بتاکاروتن آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها از سلول ها در برابر آسیب های ناشی از موادی به نام رادیکال های آزاد محافظت می کنند.

شناخته شده است که رادیکال های آزاد به برخی بیماری های مزمن و طولانی مدت کمک می کنند و در پیری نقش دارند. مصرف منابع غذایی حاوی بتاکاروتن ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد. با این حال ، نشان داده نشده است که مکمل های حاوی بتاکاروتن خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

ویتامین A

مرکز فروش عمده ویتامین A

فروش عمده ویتامین A به صورت استات و پالتیمات در مجموعه چاشنا عرضه می شود. ویتامین های D3 ، ویتامین های گروه B ، ویتامین K و سایر ویتامین های پودری و مایع را می توانید از این مجموعه بصورت آنلاین نیز خریداری نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما