اسانس خوراکی پودری صنعتی حرارتی

ترکیبات معطری که در گیاهان مختلف یافت می شود را اسانس می گویند، امروزه کارخانه های زیادی در کشور مشغول تولید انواع اسانس خوراکی به صورت پودری، بسته بندی، صنعتی یا حرارتی می باشند که هر کدام ویژگیهای خاص خودشان را دارند، اسانسهای خوراکی یکی از پر مصرف ترین افزودنیهای مربوط به غذاها و خوراکیهای مختلف می باشد که در موارد مختلف صنایع غذایی و دارویی و خوراکی از آن استفاده می شود، اسانسها تنوع زیادی دارند و از انواع میوه ها، گیاهان و خشکبار و ادویه جات اسانسهای مختلف به دست می آید.

اسانس خوراکی پودری

امروزه کارخانه های مختلف اقدام به تولید انواع اسانس خوراکی پودری در طعمها و شکلهای مختلف کرده اند، این اسانسهای پودری انواع مختلف دارد، مزه های متفاوت و بسته بندیهای مختلف به همراه خواص مختلفی که هر کدام دارد، دست خریدار را کاملا برای خرید اسانس خوراکی پودری مورد نظر باز گذاشته است.

امروزه بسیاری از افراد که اقدام به پخت انواع کیک، شیرینی، آدامس، نوشابه، ژله و غیره به صورت خانگی می کنند نیاز به اسانس پودری خوراکی برای طعم دار کردن و عطر و بو دادن به محصول خود دارند.

به طور کلی اسانسهای خوراکی در سه مدل محلول در آب، موجود در روغن و محلول در الکل در بازار خرید و فروش اسانس وجود دارند، البته اسانسهای خوراکی پودری نیز امروزه طرفداران زیادی در میان مردم و صنعتهای مختلف دارد.

از اسانسهای روغنی امروزه بیشتر در تولید خمیر دندانهای مختلف و محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می کنند، از انواع اسانس خوراکی بر حسب نوع استفاده و نوع خود اسانس در تولید مواد مختلف غذایی و بهداشتی استفاده می شود.

طعم اسانسها با هم بسیار متفاوت است، معروف ترین و محبوب ترین اسانسها اسانس میوه می باشد و می توان اسانس خوراکی میوه مانند اسانس سیب، پرتقال، نعناع و غیره را در پخت و پز و مواد دیگر استفاده کرد.

اسانسهای محلول در آب نوعی از اسانسهای خوراکی هستند که در حالت مایع و پودر در بازار موجود می باشند، اسانسهایی که به صورت مایع هستند در صنعت ساخت مواد غذایی بیشترین مصرف را دارد و بسیار محبوب می باشد.

اسانسهای پودری امروزه برای خرید عموم مردم به بازار عرضه می شود و مردم برای طعم دار کردن انواع محصولات غذایی خانگی از انواع اسانس پودری خوراکی استفاده می کنند.

اسانس خوراکی پودری

اسانس خوراکی صنعتی

یکی دیگر از انواع اسانسهای موجود در بازار اسانس صنعتی می باشد که ممکن است مصرف خوراکی داشته باشد، از اسانسهای صنعتی بیشتر در مصارف شیمیایی و صنعتی استفاده می شود، این مدل اسانسها در مراحل مختلف و فرایندهای مختلف از مواد شیمیایی و صنعتی به دست می آیند.

امروزه انواع اسانسهای صنعتی خوراکی در بازار وجود دارد که هر کدام کاربردهای متفاوت و خاص خود را دارند، می توان اسانسهای صنعتی را به دو دسته اسانس پودری صنعتی و اسانس مایع صنعتی تقسیم بندی کرد.

از انواع اسانس صنعتی می توان به اسانس لیمو صنعتی، اسانس کندر صنعتی، اسانس کاج صنعتی، اسانس پرتقال شیرین صنعتی، اسانس اکالیپتوس گلوبولوس صنعتی، اسانس رزماری صنعتی، اسانس دارچین صنعتی، اسانس پرتقال ترش صنعتی، اسانس گریپ فروت صنعتی، اسانس صنوبر صنعتی، اسانس درخت عرعر صنعتی، اسانس چای صنعتی، اسانس مریم گلی صنعتی و غیره اشاره کرد که هر کدام از موارد ذکر شده خواص و ویژگیهای خاص خودشان را دارند و در جاهای مختلف به کار می روند.

اسانسها به دو دسته اسانسهای خوراکی و اسانسهای شیمیایی تقسیم می شوند، مواد تشکیل دهنده این دو دسته کاملا با یکدیگر متفاوت هستند و اسانسهای شیمیایی بیشتر در مواد شیمیایی و به دلیل خوش بو کردن انواع مواد استفاده می شوند.

اسانسهای خوراکی اغلب به منظور طعم دار کردن و دادن عطر و بو به محصولات غذایی استفاده می شوند، امروزه از انواع اسانسهای مختلف برای افزودنیهای خوراکی، بهداشتی، آرایشی، دارویی و غیره استفاده می شود که بسیار پر مصرف و پر کاربرد می باشند و در دنیای امروزی کمتر پیش می آید که محصولی در ترکیبات خود اسانسهای مختلف خوراکی یا موارد دیگر را نداشته باشد.

از انواع گیاهان، میوه ها و انواع خشکبار اسانسهای خوراکی تهیه می شود، مصرف اسانس سابقه بسیار تاریخی و دیرینه دارد و بسیاری از کشورهایی که تاریخ غنی دارند از گذشته تا به امروز از انواع اسانس استفاده کرده اند.

امروزه از انواع اسانس خوراکی در مدلهای مختلف بستنی، نوشیدنی، آب میوه، روغنهای مختلف، شکلاتهای تلخ و شیرین، نانها و پیراشکیها، انواع ژله و غیره استفاده می شود که هر کدام نوع و شکل خاص خود را دارند.

به عنوان مثال اسانس کندر صنعتی از منبع آن یعنی رزین درخت به دست می آید، این ماده با تقطیر با بخار استخراج می شود، اسانس کندر صنعتی برای تقویت و بازساری سلولهای پیر مفید می باشد، همچنین اسانس کندر صنعتی ضد التهاب بوده و می تواند ضد عفونی کند، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و جز اسانسهای روغنی مهم محسوب می شود که در بازار جز پر فروش ترینها و محبوب ترینها نیز می باشد. یا به عنوان مثال از اسانس دارچین صنعتی در موارد داروسازی استفاده می کنند، به دلیل اینکه پوست این ماده مفید دارای بیشترین محتوایات درمانی می باشد و اسانس آن بسیار در مقابل ویروس کشنده است.

اسانس خوراکی صنعتی

اسانس خوراکی حرارتی

با توجه به اینکه تکنولوژی روز به روز پیشرفت می کند، امروزه انواع اسانس خوراکی با قابلیتهای مختلف به بازار عرضه می شود که یکی از آنها اسانس خوراکی حرارتی می باشد، منظور از اسانس خوراکی حرارتی این می باشد که این اسانس به گونه ای ساخته شده که در مقابل حرارت دیدن طعم و عطر خود را از دست نمی دهد و به همان شکل اولیه باقی می ماند.

برای بسیاری از افراد و صنایع داروسازی و تولید مواد غذایی این مسئله اهمیت ویژه ای دارد که اسانسهای خوراکی بعد از قرار گرفتن در معرض حرارت بسیار بالا آن طعم و عطر خود را از دست ندهند.

امروزه در بازار خرید و فروش اسانسهای خوراکی انواع اسانس خوراکی به صورت مایع و پودری و ضد حرارت موجود می باشند که هر کدام قابلیتها و ویژگیهای خاص خودشان را دارند، با توجه به نوع استفاده و کاربردی که دارند مردم و خریداران مختلف اقدام به خرید اسانس مورد نظر خود می کنند.

اسانس خوراکی حرارتی

مجموعه و سایت ما با داشتن چندین دهه سابقه در حوزه توزیع انواع اسانس خوراکی در بسته بندیهای مختلف و به صورت کلی و عمده از خریداران دعوت به همکاری می کند، خریداران عزیز می توانند فرم سایت ما را تکمیل کنند، شماره تماس خود را ثبت کنند تا کارشناسان فروش ما با آنها تماس بگیرند و در صورت رضایت و موافقت خریدار، خرید آنها را ثبت نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما