اسانس پوست پسته طبیعی

استخراج اسانس پوست پسته طبیعی انحصارا توسط مجموعه چاشنا به فروش می رسد.

ضرورت استفاده از اسانس پوست پسته

پسته در ایران یکی از پر محصول ترین فرآورده های کشاورزی است که علاوه بر تامین نیاز داخل کشور به خارج از کشور نیز صادر می گردد. حدود ۴۲ درصد از وزن پسته تازه را پوسته چرمی آن تشکیل می دهد که مقدار قابل توجهی برای ضایعات یک محصول است. سالانه بیش از ۲۰۰ هزار تن پوست پسته سبز دور ریخته می شود. این حجم از ضایعات سبب بروز مشکلات زیست محیطی و اقتصادی برای تولیدکنندگان می شود. با تکنیک های متعددی می توان اسانس پوست پسته را استحصال کرد.

اسانس پوست پسته طبیعی

روش های تهیه طعم پوست پسته طبیعی

  • روش تقطیر
  • روش خراش، فشار و تیغ زدن
  • استخراج توسط آنزیم های هیدورلیز کننده
  • استخراج به روش سیال فوق بحرانی
  • استخراج اسانس توسط امواج فراصوت

استفاده از اسانس پوست پسته

اسانس دارویی طبیعی پوست پسته به دلیل مقادیر بالایی از انواع ماده موثره جهت فعالیت های داروسازی و همچنین تولید ترکیبات آرایشی و بهداشتی به مقدار زیادی مورد توجه دست اندرکاران این امر قرار گرفته است. طعم دهنده پوست پسته طعمی مشابه پسته ندارد اما عطر زیادی دارد که در تولید شمع، عود و خوشبوکننده ها و عطر ها مورد استفاده قرار گرفته است. برخی از تولید کنندگان دسر و شیرینی با استفاده از اسانس پوست پسته طبیعی طعم های منحصر به فردی را خلق کرده اند. در صنایع غذایی در تولید فرآورده های معطر نظیر آدامس نیز اسانس پوست پسته به کار می رود.

اسانس پوست پسته طبیعی

قیمت اسانس پوست پسته طبیعی

قیمت این اسانس با توجه به طبیعی بودن و گران بودن ماده اولیه آن به نسبت بالا می باشد. به طوری که برای هر کیلو اسانس حدود ۳ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. کیفیت این اسانس به شدت تحت تاثیر روش استخراج اسانس و استحصال آن می باشد. پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مجموعه چاشنا ارتباط برقرار فرمائید.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما