فروش اسانس صمغ وشا طبیعی ویژه صادرات

فروش اسانس وشا (Dorema ammoniacum) صد درصد طبیعی و خالص به منظور صادرات آغاز شد. اسانس صمغ وشا از صمغ با کیفیت این گیاه Gum Ammoniacum به دست می آید. صمغ وشا به طور قرآوری شده هم به فروش می رسد اما صادرات اسانس وشا می تواند ارزش افزوده بیشتری ایجاد کند.

 صمغ وشا چگونه به دست می آید؟

با خراش یا گزش حشرات که روی ساقه، ریشه و برگ های گیاه ( مشخصات گیاه وشا  را در مطلب دیگری آورده ایم) ایجاد می شود. پس از این خراش از گیاه مایعی سفیدرنگ و مایل به شیری خارج می شود که در تماس با هوا خشک و سفت می شود. این صمغ نهایتا به شکل قطرات شکننده و به رنگ سفید شیری یا قهوه ای و گاهی قرمز چسبیده به گیاه و یا روی زمین می افتند. صمغ وشا اگرچه سخت و شکننده است، ولی به راحتی در معرض هوای گرما، نور خورشید, یا دمای متوسط نرم می گردد، اما ذوب نمی شود. ویژگی دیگر این صمغ محلول شدن آن در آب است که در صورت حل شدن امولسیون شیری رنگی از آن پدید می آید. فروش اسانس وشا و صمغ آن با توجه به کیفیت صمغ ایران اهمیت زیادی دارد. این اسانس می تواند در بین سایر اسانس های گیاهی در سبد صادراتی قرار می گیرد.

ترکیبات شیمیایی اسانس صمغ وشا

اسانس صمغ وشا حاوی گلوکزهایی مانند رامنوز (Rhamnose), اسید گلوکورونیک (Glucuronic acid)، گالاکتوز (Galactose)، آرابینوز (Arabinose) می باشد.

علاوه بر این ها، دارای روغن فرار (۰/۵ تا ۱/۳) و رزین (۶۵ تا ۷۰ درصد) می باشد. این ماده موثره صمغ وشا معمولا به منظور کاربرد های دارویی و صنعتی صادر می گردد. این ماده دارای طعم و مزه ای تلخ و تند بوده و دارای بویی نسبتا معطری دارد. قیمت عمده فروشی و صادرات اسانس وشا به دلیل همین ترکیبات شیمیایی موثر در حال افزایش است.

اسانس صمغ وشا

اسانس صمغ وشا طبیعی چه خواصی دارد؟

در طب قدیم صمغ وشا دارای خواص درمانی شبیه به صمغ آنغوزه می باشد. برخی خواص اسانس خالص وشا و صمغ وشا عبارتند از :

 • ضد اكسیداسیون
 • خلط آور
 •  ضد تشنج
 •  ضد میكروب
 • تخفیف تب
 • ادرارآور خفیف
 • افزایش تعریق
 • ضد اسپاسم
 •  گشادکننده عروق
 •  مقوی، انرژی زا
 • ضد نفخ

علاوه بر موارد بالا مهمترین کاربرد صمغ وشا و اسانس آن درمان مشکلات تنفسی نظیر آسم، برونشیت و مشکلات ریوی است.همچنین مصرف داروهای گیاهی بر پایه اسانس وشا در مشکلات طحال و انسداد کبد موثر بوده است.

به علاوه در هندوستان صمغ وشا را به عنوان سنگ شکن مثانه و ضد انگل استفاده می کنند. به منظور کاستن درد های عضلانی مانند کمردرد, دارای خاصیت ضد درد و ضد اسپاسم می باشد. لذا مصرف خوراکی و موضعی آن به منظور کاهش دردهای عضلانی، درذ کمر، مشکل سیاتیک و تورم مفاصل بسیار موثر و کاربردی است.

اسانس صمغ وشا

فروش و صادرات اسانس وشا 

مجموعه چاشنا  با توجه به استحصال مستقیم صمغ وشا از مناطق مختلف ایران موفق به تولید اسانس صد در صد طبیعی وشا نموده است.
نتایج حاصل از آنالیز آزمایشگاهی GC/MC  نشان دهنده کیفیت بالای این اسانس می باشد.
شرکت های داروسازی و شرکت های بازرگانی می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما ارتباط بگیرند. این شرکت ها می توانند علاوه بر مصارف داخلی در خصوص فروش اسانس وشا با چاشنا همکاری کنند. علاوه بر اسانس صمغ وشا، سایر اسانس های گیاهی نیز به سفارش مشتریان قابل تولید می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما