چاشنا
خانه / اسانس صنعتی / موارد استفاده اسانس ها درصنایع

موارد استفاده اسانس ها درصنایع

اسانس ها در صنایع مختلف چه موارد استفاده ای دارند؟ آیا در صنایع اسانس ها کاربرد ضد میکروبی یا ضد باکتریایی دارند؟ آیا در صنایعی بغیر از غذایی و آرایشی استفاده می شوند؟
اسانس ها در صنایع مختلف چه موارد استفاده ای دارند؟ آیا در صنایع اسانس ها کاربرد ضد میکروبی یا ضد باکتریایی دارند؟ آیا در صنایعی بغیر از غذایی و آرایشی استفاده می شوند؟
مهمترین مصرف گیاهان اسانس دار و مواد اسانسی حاصل از آنها جهت معطر ساختن است. اسانس ها همچنین مصرف دارویی، صنعتی، و غذایی دارند. همچنین در لوازم و مواد آرایشی کاربرد دارند.
تعداد زیادی از اسانس ها دارای خاصیت آنتی سپتیک هستند، ادویه را به علت خاصیت باکتریایی و ضد کرم و محافظت کنندگی و معطر بودن از زمان های بسیار قدیم همراه با غذا مصرف می نمودند و وجود اسانس در ادویه از رشد سریع میکرب ها و فساد موادغذایی جلوگیری می کند.
کارخانجات تولید کننده مواد شوینده و آرایشی از مقادیر زیادی آلفا ترپیتئول که از گل یاس بدست می آید و از مقادیر زیادی روغن تربانتین که از درخت بنه بدست می آید و حاوی آلفا و بتاپینن است استفاده می نماید.
اسانس تربانتین همچنین بعنوان حلال برای تهیه واکس، کفش و مبل و همچنین در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. در عطر سازی هم برخی اسانس ها با هم مخلوط می شوند که البته بیش از ۴ نوع اسانس نباید با هم مخلوط شوند.

منبع: نوشیدنی های ایران

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس بگیرید:
واحد فروش و پشتیبانی
حسین اسدی-کارشناس فروش: 09129746280
خانم مقصودی-پشتیبانی: chashna_support@
پست الکترونیکی:info.sareosare@gmail.com

مطلب پیشنهادی

اسانس گوشت

مرجع فروش اسانس های ویژه صنایع گوشتی

فروش اسانس های صنایع گوشتی و فروش طعم دهنده مرغ و گوشت را از ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام