چاشنا
خانه / اسانس گل محمدی / صادرات اسانس گل محمدی به اروپا

صادرات اسانس گل محمدی به اروپا

آیا می دانید سالانه چه حجمی از اسانس گل محمدی تولید شده در کشور به اروپا و کشورهایی مانند آلمان صادر می شود؟ کدام شهرها در صادرات مرغوب ترین اسانس ایرانی پیشتاز هستند؟
زمانی که برای خرید عطر و ادکلن مرغوب با نام های فرانسوی یا آلمان به بازار می روید بدون شک هیچگاه این موضوع را متوجه نخواهید شد که یکی از مواد اولیه تولید این ادکلن ها تولید ایران باشد. ماده ای به نام اسانس گل محمدی که مرغوب ترین و خالص ترین آن در ایران تولید و به سایر کشورهای دنیا به ویژه منطقه اروپا صادر می شود.
پس هر زمانی که به سراغ ادکلن، عطر یا لوازم آرایشی گران قیمت می روید یقین داشته باشید که در تولید آنها از درصدی اسانس گل محمدی ایرانی به عنوان خوشبو کننده استفاده شده است.

تولید اسانس گل محمدی

تا به اینجا متوجه شدید که بهترین نوع اسانس گل محمدی در کشور تولید می شود اما آیا با بزرگترین شهرهای تولید کننده و صادر کننده این اسانس نیز آشنایی دارید؟
بهره گیری از روش های ارگانیک در پرورش گل محمدی باعث شده است تا انواع گلاب و اسانس مرغوب ایرانی در دنیا یک سر و گردن از محصولات دیگر کشورها بالاتر باشند و هر ساله بر میزان تقاضا برای خرید آنها افزوده شود.
از بزرگترین شهرهای صادر کننده اسانس گلاب محمدی باید به شهر کاشان اشاره کرد که طبق آمارها در سال ۱۳۹۵ بیش از ۲۰۰ کیلو گرم اسانس خالص از این شهر تنها به اتحادیه اروپا صادر شده است.
دومین شهری که در تولید و صادرات اسانس گل محمدی به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس سابقه ای بسیار درخشان دارد شهر میمند واقع در استان فارس است. کشورهای آلمان و فرانسه از جمله بزرگترین خریداران اسانس تولید شده در شهر میمند به شمار می روند که معمولاً آخرین قیمت هر کیلو اسانس فروخته به این کشورها عددی حدود ۲۵ میلیون تومان برآورده شده است.
البته علاوه بر شهرهای کاشان و میمند به عنوان دو قطب مهم صادر کننده اسانس گل محمدی به اروپا و کشورهای حوزه خلیج فارس، شرکت هایی مانند گلاب زهرا یا گلاب نادر نیز از جمله بزرگترین صادر کنندگان اسانس و روغن گل محمدی به این کشورها به شمار می آیند.

اسانس گل محمدی

وضعیت فعلی صادرات اسانس گل محمدی

تا قبل از لغو تحریم های جهانی ایران، صنعت صادرات گلاب و اسانس تقریباً متوقف شده بود و حالت خاموشی و فراموشی فرو رفته بود اما طی یکی دو سال اخیر این صنعت دوباره رونق گرفته و خوشبختانه علاوه بر افزایش تقاضا برای خرید اسانس گل محمدی، بازار خرید و فروش جهانی انواع گلاب مرغوب ایرانی رواج یافته و شرکت های تولیدی و مصرفی بسیاری خواهان خرید این محصولات هستند.
قیمت بالای اسانس در بازارهای جهانی که به طور تقریبی عددی بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان است، فرصت بسیار مناسبی جهت ارزآوری در بخش صادرات محصولات غیر نفتی است که این مهم تنها با تشویق و حمایت تولید کنندگان از سوی دولت و مسئولان امکان پذیر خواهد بود.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس بگیرید:
واحد فروش و پشتیبانی
حسین اسدی-کارشناس فروش: 09129746280
خانم مقصودی-پشتیبانی: chashna_support@
پست الکترونیکی:info.sareosare@gmail.com

مطلب پیشنهادی

صادرات اسانس گل محمدی

قیمت اسانس گل محمدی در ایران

قیمت اسانس گل محمدی damask rose essential oil در ایران تابع فاکتورهای مختلفی است. اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام